Lekcje , które nie wioną nudą – nasze projekty.

W ramach realizacji zajęć j. polskiego uczniowie klasy V poznają wybrane mity greckie. Tak ważną i bogatą tematykę najlepiej poznać poprzez działanie. Wyzwań było wiele, sam Herakles mógłby mieć z nimi problemy. Jakie? Na przykład stworzenie makiety królestwa Posejdona  i opisanie jej z pamięci wiernie oddając treść mitu.

Na jednej z listopadowych lekcji każdy z uczniów wcielił się w postać greckiego bóstwa i zaprezentował swój mitologiczny życiorys całej klasie. Po bardzo udanych wystąpieniach bohaterowie greckich opowiadań zapozowali do pamiątkowego zdjęcia z p. Dyrektor Mariolą Pilichowską.

Tymczasem uczniowie klasy VI przeczytali, a później poddali gruntownej analizie lekturę obowiązkową ,,Felix, Net , Nika i Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika. Książka spodobała się naszym nastolatkom tak bardzo, że postanowili zostać młodymi wynalazcami. Korzystając  z odpadów opakowaniowych, papierów, a nawet zużytych baterii, nasi konstruktorzy dali drugie życie śmieciom. Wykazali się bardzo dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Tak powstały prototypy nart z kubeczków po wodzie, robotów czyszczących, plastikowych przyjaciół czy udoskonalonych maszyn do grania.

Po dowcipnym zareklamowaniu swoich wynalazków i podaniu instrukcji obsługi urządzeń, uczniowie uwiecznili siebie i swoje dzieła na fotografii.

Opracowała: Karolina Gajewska