Organizacja dnia – piątek 18 X

Informujemy o zmienionej organizacji dnia 18 października (piątek). Ze względu na organizację Dnia Edukacji Narodowej, jest to dzień bez zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Harmonogram dnia 18 X:

8:00 – 8:45 – zajęcia z wychowawcami / opiekunami,

9:00 – 10:35 – uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pasowanie kl.1, przedstawienie szkolnego koła teatralnego,

10:50 – 12:00 – zajęcia z wychowawcami / opiekunami.

Uczniowie kończą w tym dniu zajęcia o godz.12:00.

 

 

 

 

Moja mała ojczyzna

15 października przedszkolaki były na swojej pierwszej wycieczce. Odwiedziliśmy pomnik Jana Pawła II, gdzie zapaliliśmy znicz i przedstawiliśmy Ojcu Świętemu w modlitwie własne intencje z okazji 19.Dnia Papieskiego. Zwiedziliśmy nasz piękny Rynek i poznaliśmy pracę ważnych osób w Urzędzie. Byliśmy u Pana Burmistrza, który przyjął zaproszenie na wspólne czytanie z Małym Misiem, to Ogólnopolski projekt czytelniczy Misiowej Mamy Anety Konefał. Po urzędzie oprowadziła nas Pani Sekretarz. Kolejnym miejscem był Urząd Poczty, poznaliśmy drogę listu od nadawcy do adresata, pracę listonosza i różne pomieszczenia ekspedycji. Nasze kolejne miejsce to biblioteka w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej. To miejsce wyjątkowe dla naszych misiów, z mnóstwem książek i miłymi paniami Ewą i Magdą. Dziękujemy za wspólne czytanie i włączenie przedszkolaków do programu czytelniczego „Mała książka wielki człowiek”. Zapraszamy do Galerii na foto-relację.

Barbara Pluta

Code week 2019

Europejski Tydzień Kodowania CODE WEEK 2019,w  oddziale przedszkolnym trwał od 8 do 14 października. Podejmowaliśmy zadania o różnym stopniu trudności, od sudoku obrazkowego, kart z kodem obrazkowym, z literowo-cyfrowym, zabawy ruchowe „podążaj za stopą”, kodowanie z pomponami, klamerkami, kubeczkami ale również kodowanie figur geometrycznych wg określonych cech. Za nasze zabawy z kodowaniem uzyskaliśmy Certfikat Code Week 2019. Zapraszamy do Galerii na foto-relację z tego wydarzenia.

Barbara Pluta

Dzień Drzewa

11 października, z okazji Dnia Drzewa,  odbyło się  spotkanie z panem leśniczym Szczepanem. Przedszkolaki z misiem Łatkiem dowiedziały się na czym polega praca leśniczego w ramach preorientacji zawodowej.  Dostaliśmy wskazówki jak dbać o nasze posadzone żołędzie i nasiona z szyszek. Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne w Galerii.

Barbara Pluta

Światowy Dzień Uśmiechu w Oddziale Przedszkolnym

Światowy Dzień Uśmiechu w grupie przedszkolnej obchodziliśmy dzień wcześniej, 4 października. Przygotowaliśmy swojego gniotka, ocenialiśmy bohaterów bajek: pozytywni czy negatywni. Wysłuchaliśmy „Uśmiechniętej bajki”, z czasopisma Bliżej Przedszkola i już wiemy,  co znaczy „Uśmiech nic nie kosztuje”  i „Śmiech to zdrowie”. Bawiliśmy się przy muzyce i dostaliśmy misiowe światełka odblaskowe do plecaków.  Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne w Galerii.

Barbara Pluta