Ślęża zdobyta

10 czerwca oddział przedszkolny i uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wyruszyli ścieżką dydaktyczną na Ślężę z Przełęczy Tąpadła. Wraz z nami wyruszyli chętni rodzice. Nawet jeśli chwilami było trudno, pobyt na szczycie wynagrodził nasze trudy. Klasy I – III układały hasło o zdrowym śniadaniu w projekcie “Zdrowo jem – więcej wiem”.

Barbara Pluta

Galeria zdjęć z tego wydarzenia:

https://sprogow.sobotka.pl/rok-szkolny-2018-19/nggallery/rok-szkolny-2018-2019/%C5%9Al%C4%99%C5%BCa-zdobyta-1

 

Wycieczka kl. IV do Juraparku w Krasiejowie

09 czerwca 2019 r. cały zespół klasy IV Szkoły Podstawowej w Rogowie Sobóckim uczestniczył w wycieczce do Parku Nauki i Rozrywki JURAPARK w Krasiejowie. Na początku pobytu w tym wyjątkowym obiekcie uczniowie odbyli podróż w TUNELU CZASU, odkrywając świat sprzed milionów lat. Następnie na ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ stanęli oko w oko z dinozaurami i poznawali swoich przodków. Pani przewodnik opowiadała o wszystkim tak ciekawie, że uczniom zapadły w pamięć cenne informacje, zwłaszcza z PAWILONU PALEONTOLOGICZNEGO Uniwersytetu Opolskiego. Ogromu przeżyć i głębi wrażeń w trójwymiarze dopełniało multimedialne KINO EMOCJI 5D oraz PREHISTORYCZNE OCEANARIUM. Nieskrywaną przyjemność dostarczyły także zabawy W PARKU ROZRYWKI i PARKU ZABAW. To był obfity w atrakcje wyjazd! Przy słonecznej aurze wyjątkowo smakowały także pyszne lody.

Wycieczka z pewnością osiągnęła założone cele, gdyż każdy deklarował chęć powrotu do tego miejsca.  Nauka poprzez zabawę i aktywność oraz oddziaływanie na wszystkie zmysły to niewątpliwie najlepszy sposób na rozwijanie zainteresowań i poszerzanie poznawczych horyzontów.

Opiekunowie wycieczki: Monika Golczyk – Grzelak i Ewa Dąbrowska

Galeria zdjęć:

https://www.sprogow.sobotka.pl/rok-szkolny-2018-19/nggallery/rok-szkolny-2018-2019/Wycieczka-do-Juraparku-w-Krasiejowie

 

Spartakiada

Już po raz kolejny, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem “7 życzeń” uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Dziecka na sportowo. W programie m.in. mnóstwo zabaw, gier i konkurencji sportowych na świeżym powietrzu, grillowane kiełbaski i owoce na wzmocnienie, a na zakończenie medale i dyplomy dla wszystkich uczniów. Galeria zdjęć z tego wydarzenia:

https://photos.google.com/share/AF1QipPPz2nBRD1hN3gAfOCOEEeJn2seJZk6ENFddv3wNrJN8IDrVuDXItphCiGmvrzXVg?key=QkdSUDkxNlJZd29ubzZGZmRlSnBDaFhFTWw1eUd3

Święto Patronki

31 maja w Szkole Podstawowej w Rogowie Sobóckim uroczyście obchodzono Święto Patronki – Marii Konopnickiej. W odświętnej scenerii, na otwarcie, odśpiewano hymn szkoły i odbyło się uroczyste przekazanie szkolnego sztandaru przez poczet klasy VIII uczniom klasy VII. To była wzruszająca chwila, gdyż unaoczniła bliskie rozstanie z najstarszymi uczniami…

W dalszej części programu, najmłodsi laureaci Klasowych Konkursów Recytatorskich klas I-III wygłosili wiersze poetki (wychowawczynie: p. Halina Sowa, p. Monika Beser-Grygiel, p. Urszula Nicińska), a następnie z nieco dojrzalszym repertuarem wystąpili uczniowie klas VII i VIII, przygotowani przez p. Karolinę Gajewską. Następnie, redaktorzy szkolnego pisemka „Zegar Prawdy” zaprezentowali opracowany na zajęciach kreatywnych wywiad z Patronką, w którą wcieliła się jedna z uczennic – na tle wykonanych przez uczniów portretów Marii Konopnickiej, doskonale wpasował się jej epokowy kostium z charakterystycznym upięciem włosów i okularami… Ten występ klasy VII nagrodzono gromkimi brawami.

Dla uczniów młodszych, uczestnicy zajęć kreatywnych z klasy V przygotowali quiz multimedialny, pod hasłem „Zgadnij, jaki to utwór?”.

W ramach szkolnych obchodów Dnia Patronki, przeprowadzono także konkurs plastyczny, poświęcony sylwetce Patronki, którego organizatorem była p. Halina Sowa, nauczyciel plastyki. Na zakończenie spotkania, z udziałem p. dyrektor Marioli Pilichowskiej rozstrzygnięto i wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe. Również wszyscy „kreatywni”, za swoją pomysłowość i zaangażowanie, otrzymali specjalne podziękowania.  

Opiekun zajęć kreatywnych, Ewa Dąbrowska

Galeria zdjęć z tego wydarzenia:

https://www.sprogow.sobotka.pl/rok-szkolny-2018-19/nggallery/rok-szkolny-2018-2019/%C5%9Awi%C4%99to-Patronki