Popołudnie z wróżbami

Jak co roku obchodzimy Andrzejki, które są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz poznania zwyczajów i obrzędów ludowych. Rok 2020 ciągle zaskakuje i jest nietypowy. Panująca pandemia uniemożliwiła urządzenie tradycyjnych Andrzejek. Szkoła Podstawowa w Rogowie Sobóckim dostosowała się do warunków i możliwości. Z inicjatywy nauczycielek powstał pomysł zorganizowania bezpiecznych Andrzejek online.

Taka forma tego ludowego święta to całkiem nowe doświadczenie. Było nie tylko klimatycznie i nastrojowo – dzięki wystrojowi z ręcznie wykonanych lamp i zapalonych świec ale też magicznie – za sprawą ogromnej świecącej czarodziejskiej kuli. Nie obyło się bez lania wosku przez stary klucz, wróżb dotyczących przyszłego zawodu oraz tego, co nas czeka w tym roku. Wszystko zdalnie. Uczestnikom zabawy wróżby się podobały – wszystkim jednak było trochę żal, że nie udało się spotkać na żywo. Uczniowie otrzymali zdjęcia oraz szczegółowe opisy z odlewu woskowego, które odbiorą w późniejszym terminie. Wszystko czeka na dzieci w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszą propozycją Andrzejek on – line i za aktywny udział w tym nietypowym wydarzeniu. Kto wie, może nasze wróżby niektórym z Was się spełnią? 😊

Urszula Dyguda oraz Marta Droszczak