Narodowe czytanie 2019

    Z wielką dumą i radością informujemy , iż  pierwszy raz w historii szkoły nasi uczniowie wzięli udział w ,,Narodowym Czytaniu 2019”. Spotkanie czytelnicze, które odbyło się dnia 7 września 2019 r. ,zaszczycili znakomici goście : przedstawiciele gminy z burmistrzem M. Jaroszem na czele, dyrektor RCKS p. M. Hajdukiewicz, p. dyrektor M. Pilichowska, nauczyciele, uczniowie – wszyscy dla których literatura to nie tylko obowiązkowe lektury, lecz przyjemność obcowania z pięknem słowa. Na specjalna prośbę nowego kierownika Miejskiej Biblioteki w Sobótce p. Ewy Dąbrowskiej członkowie szkolnego koła teatralnego ,,Pan Zielonka” uświetnili spotkanie specjalnie przygotowaną interpretacja fragmentu ,,Dymu” autorstwa Marii Konopnickiej oraz wywiadem z Patronką szkoły. Z przyjemnością wysłuchaliśmy innych interpretacji, a do wyboru było aż 8 noweli pozytywistycznych. Spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej atmosferze, wspaniałej scenografii ze smacznym, malinowym poczęstunkiem włącznie. Twórczyniom tego sukcesu – p. Ewie Dąbrowskie i p. Magdalenie Deląg, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie.

Szczególne podziękowania przesyłamy rodzicom naszych aktorów oraz im samym, cieszymy się, że znaleźliście czas i energię, by tego deszczowego, sobotniego przedpołudnia włączyć się w akcję, której honorowy patronat obejmuje Para Prezydencka. A w przyszłym roku czeka nas kolejne literacko – malinowe  zmaganie – ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Póki co, możemy wspominać te urocze chwile dzięki naszej fotorelacji. I tylko szkoda, że nie można już prosić o zdjęcie z Marią Konopnicką J.

                                                                                             Karolina Gajewska