Święto Patronki

31 maja w Szkole Podstawowej w Rogowie Sobóckim uroczyście obchodzono Święto Patronki – Marii Konopnickiej. W odświętnej scenerii, na otwarcie, odśpiewano hymn szkoły i odbyło się uroczyste przekazanie szkolnego sztandaru przez poczet klasy VIII uczniom klasy VII. To była wzruszająca chwila, gdyż unaoczniła bliskie rozstanie z najstarszymi uczniami…

W dalszej części programu, najmłodsi laureaci Klasowych Konkursów Recytatorskich klas I-III wygłosili wiersze poetki (wychowawczynie: p. Halina Sowa, p. Monika Beser-Grygiel, p. Urszula Nicińska), a następnie z nieco dojrzalszym repertuarem wystąpili uczniowie klas VII i VIII, przygotowani przez p. Karolinę Gajewską. Następnie, redaktorzy szkolnego pisemka „Zegar Prawdy” zaprezentowali opracowany na zajęciach kreatywnych wywiad z Patronką, w którą wcieliła się jedna z uczennic – na tle wykonanych przez uczniów portretów Marii Konopnickiej, doskonale wpasował się jej epokowy kostium z charakterystycznym upięciem włosów i okularami… Ten występ klasy VII nagrodzono gromkimi brawami.

Dla uczniów młodszych, uczestnicy zajęć kreatywnych z klasy V przygotowali quiz multimedialny, pod hasłem „Zgadnij, jaki to utwór?”.

W ramach szkolnych obchodów Dnia Patronki, przeprowadzono także konkurs plastyczny, poświęcony sylwetce Patronki, którego organizatorem była p. Halina Sowa, nauczyciel plastyki. Na zakończenie spotkania, z udziałem p. dyrektor Marioli Pilichowskiej rozstrzygnięto i wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe. Również wszyscy „kreatywni”, za swoją pomysłowość i zaangażowanie, otrzymali specjalne podziękowania.  

Opiekun zajęć kreatywnych, Ewa Dąbrowska

Galeria zdjęć z tego wydarzenia:

http://www.sprogow.sobotka.pl/rok-szkolny-2018-19/nggallery/rok-szkolny-2018-2019/%C5%9Awi%C4%99to-Patronki